پیوندهای مرتبط
اخبار > آماده باش ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
 


٢٦٢٣آماده باش ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی جیرفتدر آستانه بارش شدید باران در جنوب کرمانبا توجه به اعلام هواشناسی در خصوص بارشهای سیل آسا در استان کرمان جلسه مدیریت بحران دانشگاه در مرکز eoc دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغر مکارم پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد بحران دانشگاه با تأکید بر لزوم تمهیدات لازم جهت آمادگی مقابله با خطرات احتمالی ناشی از بارشهای پیش بینی شده در روزهای آتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: مراکز بهداشتی و درمانی آمادگی لازم در مناطق حادثه خیز برای مقابله با خطرات احتمالی را داشته باشند.

وی با اشاره به اقدمات انجام شده برای جلوگیری از ورود سیلاب به فضاهای درمانی جنوب کرمان افزود: در راستای ارائه خدمات لازم به مردم باید مراکز به ویژه بیمارستانهای منطقه اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود سیل را انجام دهند و امروز بازدیدهای میدانی توسط معاونان و مدیران در این راستا انجام میشود.

دکتر مکارم تصریح کرد: نیروی بهداشت و درمانی منطقه در آمادگی لازم باشد و پزشکان حتما در منطقه حضور داشته باشند، مرخصی پرسنل درمانی هم غیر از موارد خاص و ضروری لغو شود تا در صورت بروز سیل در حوزه هفت شهرستان دانشگاه در روند ارائه خدمات درمانی و بهداشت مشلکی ایجاد نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اعزام دو نیروی کارشناس فوریتها و یک خودرو به منطقه سیلزده خوزستان گفت: در راستای کمک به سیلزدگان خوزستان هم طبق برنامه اعلام شده هر روز 26 نیرو از پزشک تا نیروی خدماتی آماده هستند تا در صورت اعلام نیاز به این مناطق اعزام شوند.

 

١٤:١٧شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨984


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved