پیوندهای مرتبط
اخبار > راه کنترل بیماری کرونا خود مراقبتی است یعنی مردم به این نتیجه برسند باید رعایت کنند
 


٢٩٥٠راه کنترل بیماری کرونا خود مراقبتی است یعنی مردم به این نتیجه برسند باید رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، اصغرمکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جلسه اضطراری بررسی وضعیت افزایش کرونا ویروس در جنوب کرمان اظهار داشت: با شیوع کرونا در کشور حرکت جمعی و یک بسیج ملی در مقابله با بیماری کرونا راه اندازی شد و علی رغم تحریمهای دنیای استکبار با رهنمودهای مقام معظم رهبری توانستیم دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه یک مورد فوت جدید ناشی از کرونا در منطقه داریم و موارد مثبت قطعی هم به 59 مورد افزایش یافته است، افزود: این آمار هشداری است که مردم باید وضعیت را جدی بگیرند و مسئولان هم محدودیتهای ممکن را اعمال کنند.

مکارم عنوان داشت: تنها راه کنترل بیماری خود مراقبتی است یعنی مردم به این نتیجه برسند باید رعایت کنند و اگر مردم همراهی نکنند دچار مشکل میشویم و آمار ابتلا از این هم بیشتر میشود.


وی ضمن تأکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی توسط مردم و رعایت فاصله اجتماعی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری در منطقه خاطرنشان کرد: مردم باید بیماری را جدی بگیرند و مسئولان و کارشناسان اجتماعی هم نظارت بیشتری بر رعایت موارد در نهادها داشته باشند.

 با توجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا ویروس در جنوب کرمان جلسه اضطراری با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، معاون فرماندار جیرفت، فرمانده بسیج سپاه جیرفت و به صورت ویدئو کنفرانس با روسای شبکه ها و مراکز شهرستانها و تعدادی از مسئولان و ائمه جمعه جنوب در راستای بررسی وضعیت ابتلا به بیماری کرونا برگزار شد.

 

٢٠:٢٦چهارشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٩391


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved