پیوندهای مرتبط
اخبار > تفاهم نامه ارتباط دانشگاه و صنعت در جنوب کرمان منعقد شد
 


٢٩٨٠تفاهم نامه ارتباط دانشگاه و صنعت در جنوب کرمان منعقد شداولین تفاهم نامه ارتباط دانشگاه و صنعت در جنوب کرمان بین دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این دانشگاه اظهار داشت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش و همفکری و همکاری های علمی – پژوهشی  بین سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت منعقد میشود.

وی با بیان اینکه ارتباط 2 نهاد دانشگاه و صنعت را از ضروری‌ترین مناسبات هر جامعه‌ای است و نتیجه این ارتباط رشد و شکوفایی این 2 نهاد و بهبود شرایط جامعه است، افزود: تجربه کشورهای مختلف حاکی است که ایجاد چنین رابطه‌ای عامل مهم در رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن‌ها بوده است.

مکارم با بیان اینکه دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی یکی از عوامل سرنوشت ‌ساز برای رسیدن به هدف پیشرفت، رشد و توسعه در جامعه است، تصریح کرد: توسعه در همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جز با در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآمد و ابزار پیشرفته قابل دستیابی نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت توجه هر چه بیشتر به اهمیت و جایگاه دانشگاه در ارتقای صنعت و به تبع آن توسعه اقتصادی را ضرورت امروز جامعه دانست و گفت: دانشگاه جای تولید علم است و صنایع تشنه این دانش برای کارآمدی، بهره‌وری و سودآوری بهتر هستند.

مکارم با اشاره به به دیدارمقام معظم رهبری با وزیر فرهنگ و آموزش عالی و چند تن از رؤسای دانشگاه‌ها در سال 69 عنوان داشت: ایشان در این دیدار فرمودند «ما اگر علم و عالم نداشته باشیم، صنعت هم نداریم» لذا تقویـت و گسـترش تعامل میـان صـنعت و دانشـگاه، یکـی از رویکردهـای اصـلی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است.

وی  گسترش همکاري و تعامل دانشگاه و صنعت را به عنوان 2 مؤلفه اصلي اثرگذار بر فرايند توسعه پايدارعنوان کرد و افزود: امروز با انعقاد تفاهم نامه اي بين دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در راستای تلاش براي پیشرفت و آبادانی بیشتر جنوب کرمان و حرکت در  جهت حل مشكلات و معضلات این منطقه گام برداشته میشود.

وی اظهار داشت: يکي از بخش‌هاي مهم که مي‌تواند در شتاب بخشيدن به توسعه منطقه مؤثر باشد، بخش توليد و تجارت است که با فراهم شدن، زمينه ارتباط اين بخش با دانشگاه و مراکز علمی دستاوردهای ارزشمندی را نصيب مردم منطقه و حتي کشور نمايد.

مسلم مروجی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان هم از آمادگی این سازمان برای همکاری هر چه بیشتر با بخش دانشگاهی خبر داد، تصریح کرد: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه از اولویت های مهم وزارت صمت دانست و گفت: معتقد هستیم فناوری کمک کننده و نجات دهنده صنایع بزرگ کشور است و دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشکده ها می توانند تاثیرگذارترین نقش را در این زمینه داشته  باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان خواستار سوق دادن پایان نامه های دانشگاهی به بخش صنعت و معدن شد تا شاهد اثرات مثبت این مهم در این بخش باشیم.

وی اظهار داشت: تفاهم نامه ارتباط دانشگاه و صنعت بین دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان برای اولین بار در تاریخ این منطقه رقم خورد لذا امیدواریم شاهد اثرات خوب این تفاهم نامه باشیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هم گفت: واحد ارتباط با صنعت این دانشگاه به تازگی راه اندازی شده و طی این مدت 2 تفاهم نامه را منعقد کرده است.

خانم دکتر فاطمه سیدی از برنامه ریزی برای انعقاد سه تفاهم نامه دیگر طی سال جاری خبر داد و افزود: تقویت ارتباط با صنعت یکی از اولویت مهم این معاونت است.

١٣:١٥دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩207


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved