پیوندهای مرتبط
اخبار > موارد مثبت سرپایی نشان دهنده پویایی سیستم بهداشت و درمان جنوب کرمان در بیماریابی است
 


٢٩٦٠موارد مثبت سرپایی نشان دهنده پویایی سیستم بهداشت و درمان جنوب کرمان در بیماریابی استرئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت : .

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغرمکارم در کمیته علمی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: در حال حاضر بیماری کرونا بومی است و انتقال به صورت محلی صورت میگیرد، مردم باید مراقبت بیشتری داشته باشند که البته این موضوع مختص منطقه ما نیست و در تمام نقاط کشور وضع به اینگونه است.

وی با اشاره به دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش آمار قرار داشتن در فصل گرما و استفاده مردم از دستگاههای خنک کننده است چرا که در این محیطها چرخش هوا وجود ندارد و این باعث انتقال بیشتر بیماری است.

مکارم عنوان داشت: بیشتر موارد مثبت به صورت خانوادگی است و این بدان معناست که با ابتلای فرد در یک خانواده تمام اعضای خانواده به دلیل حضور در محیط مشترک مثبت میشوند حتی اگر تست یک نفر در خانواده بیمار منفی شود اما احتمال زیاد مبتلا شده که باید نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران را رعایت کند.

وی خاطرنشان کرد: با مشاهده افزایش موارد مثبت مردم باید به شدت مراقب رفتهارهای خود باشند و وقتی تست مثبت شد افراد مرتبط با بیمار چه آزمایش مثبت شود یا نه باید در ارتباطات نکات بهداشتی را رعایت کنند و حداقل دو هفته در قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در حال حاضر وجود موارد مثبت سرپایی نشان میدهد، پویایی سیستم بهداشت و درمان در بیماریابی تشدید شده است و در حال حاضر بیماریابی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مقایسه با قبل دو برابر افزایش یافته است به همین دلیل بعضی روزها بیش از 95 درصد آمار مثبت مربوط به بیماران سرپایی است.

مکارم تصریح کرد: این موضوع نشان دهنده این است که بیماران در مرحله ابتدایی و قبل از تشدید بیماری تشخیص داده میشوند و این تشخیص زودتر و بهنگام مانع سرایت بیماری به دیگران میشود، بیمارانی که اگر مراقبت نشوند، ممکن است سر از آی سی یو در بیاورند و حتی منجر به مرگ آنها شود در واقع با بیماریابی جلوی این راه انتقال و شدت بیماری در مبتلایان را میگیریم.

٠٩:٢٧يکشنبه ٤ خرداد ١٣٩٩304


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved