پیوندهای مرتبط
اخبار > بیمارستان کاشانی جیرفت جزو برترینهای ترویج زایمان طبیعی تقدیر شد
 


٢٦٤٧بیمارستان کاشانی جیرفت جزو برترینهای ترویج زایمان طبیعی تقدیر شدرئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر اصغر مکارم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم بزرگداشت روز جهانی ماما و جشنواره ترویج زایمان طبیعی در آخرین روز هفته سلامت با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت برگزار شد در این مراسم بیمارستان کاشانی جیرفت جزو 10 بیمارستان برگزیده برنامه ترویج زایمان طبیعی لوح تقدیر دریافت کرد و مهدیه کامرانی مامای مسئول زایشگاه کاشانی به عنوان برگزیدگان مامایی کشور تقدیر شد.

وی با بیان اینکه روز جهانی ماما امسال با پنجمین سال برنامه ترویج زایمان طبیعی همزمان شد که شعار آن «ماما، حامی سلامت خانواده» است، افزود: در یک اقدام تحسین برانگیز جشن روز ماما امسال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار نشد و هزینه آن برای کمک به سیلزدگان اهدا شد.

دکتر مکارم تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه معاونت درمان مدیریت ،پزشکان و پرسنل بیمارستان آیت الله کاشانی جیرفت منجر به بهبود شاخص های سلامت مادر و نوزاد گردید و آنرا را جزو 10 بیمارستان برتر کشور قرار داد که در مراسم کشوری روز ماما توسط وزیر بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کاهش مرگ و میر و عوارض مادری و نوزادی و ترویج زایمان طبیعی مهمترین شاخصهای اولویتبندی بیمارستانهای زنان و زایمان بود که خوشبختانه طی دو سال اخیر هیچ گونه مرگ مادری در بیمارستان کاشانی جیرفت اتفاق نیافتاده است.

دکتر مکارم با اشاره به اقدامات انجام شده در بیمارستان آیت الله کاشانی جیرفت پیرامون محورهای سومین جشنواره ملی برترین های برنامه ترویج زایمان طبیعی تصریح کرد: حفظ و ارتقای سلامت مادر و نوزاد ، کاهش میزان سزارین مادران نخست زا، بهینه سازی فضای فیزیکی بلوک زایمانی، توانمند سازی ارائه دهندگان خدمت، تکریم و رضایتمندی مادر باردار، فرهنگ سازی در زمینه زایمان طبیعی و ... از جمله اقدامات و برنامه ها در تحققق این دستاورد در بیمارستان کاشانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه بیش از 6 هزارو 500 موالید سال گذشته در این بیمارستان داشته ایم که 58 درصد آن زایمان طبیعی بوده است، افزود: با توجه به اهمیت زایمان طبیعی در سلامت مادر و نوزاد و لزوم ترغیب مادران به زایمان طبیعی از امسال انجام زایمان بدون درد در بیمارستان امام حسین(ع) منوجان آغاز شده است.

دکتر مکارم عنوان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت در راستای ارتقای خدمات سلامت فضاهای درمانی توسعه چشمگیری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت داشته است از جمله این موارد راه اندازی اتاق ال. دی. آر در بیمارستانهای کاشانی جیرفت و 12 فروردین کهنوج است.

 

 

 

٠٧:٣١چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨1235


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved