پیوندهای مرتبط
اخبار > همایش گرامیداشت روز جهانی شیر مادر در جنوب کرمان برگزار شد
 


٢٧٠٦همایش گرامیداشت روز جهانی شیر مادر در جنوب کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، همزمان با هفته گرامیداشت شیر مادر همایش گرامیداشت روز جهانی شیر مادر در هفت شهرستان جنوب کرمان برگزار شد.

دکتر اصغر مکارم رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در همایش روز جهانی شیرمادر در بیمارستان کاشانی جیرفت با بیان اینکه تغذیه با شیر مادر از آموزه های دینی و فرهنگی ما است، اظهار داشت: اهمیت شیر مادر از مواردی است که  در دین اسلام بر آن سفارش بسیار شده است و امروز هم در دنیای غرب این موضوع به تجربه ثابت شده که بر آن تأکید ویژه میشود.

وی افزود: تغذیه نوزاد با شیر مادردر بدو تولد یک عامل مهم در تربیت فرزند است چرا که شیر مادر ترکیبات خاصی دارد که بدن فرد را یک عمر بیمه می کند البته این شیردهی برای سلامت روح و روان مادر و نوزاد هر دو از اهمیت خاص برخوردار است و نوزادانی که با شیر مادر تغذیه میشوند افراد قوی تر و متعهدتری در جامعه خواهند بود.

دکتر مکارم تصریح کرد: آمار موالید در بیمارستان کاشانی جیرفت 8 هزار مورد در سال است که این موضوع نشان دهنده جایگاه مهم این بیمارستان در ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر در راستای حفظ سلامت مادر و نوزاد و به تبع آن جامعه است.

وی با بیان اینکه ال دی آر بیمارستان کاشانی جیرفت با خدماتی ارائه میدهد از بهترین بیمارستانهای زنان استان کرمان است که به لطف خداوند متعال در دولت تدبیر و امید ساخته شده است، خاطرنشان کرد: ال دی آر بیمارستانهای کاشانی جیرفت و 12 فروردین کهنوج افتتاح شده و یک ال دی آر دیگر هم در حال احداث در منطقه است.

دکتر مکارم با بیان اینکه سه بیمارستان کاشانی جیرفت، 12 فروردین کهنوج و امام حسین(ع) منوجان لوح دوستدار کودک دریافت کرده اند، عنوان داشت: علاوه بر اینکه سلامت مادر و نواد از نظر انسانی حائز اهمیت است دو شاخص برای سنجش مراکز درمانی هستند و در دنیا مورد بررسی قرار میگیرند که اهمیت توجه بیشتر به آن را ضروری میکند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: حمایت از مادران شیرده وظیفه ای مهم بر عهده جامعه است و همه اقشار باید در زمینه گسترش فرهنگ تغذیه با شیر مادر همکاری لازم را داشته باشند.


 

١٤:١٤شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨1600


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved