پیوندهای مرتبط
اخبار > کتاب تألیف عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمائی شد
 


٢٧٦٣کتاب تألیف عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمائی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، اولین کتاب درسی با نام «آناتومی عمومی» نوشته دکتر فاطمه سیدی رونمایی شد.

دکتر فاطمه سیدی معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و نویسنده کتاب آناتومی عمومی در آئین رونمایی این کتاب ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: حدود دو سال برای تالیف این کتاب وقت صرف کردم و امروز شاهد چاپ و انتشار آن هستیم.

وی ایده تالیف کتاب آناتومی عمومی را ثقیل بودن و بروز نبودن، کتاب های اناتومی موجود در بازار برشمرد و افزود: آناتومی یکی از سنگین ترین دروس در رشته های علوم پزشکی است که با اندکی خلاقیت در شیوه تدریس و نگارش کتاب می توان آن را به یکی از شیرین ترین دروس تبدیل کرد.

سیدی خاطرنشان کرد: یکی از وجوه تمایز این کتاب با آناتومی های موجود سادگی و شیوایی مطالب در این کتاب است لذا به منظور دقت بیشتر خواننده تمام نکات مهم به صورت درشت نشان داده شده اند که در پایان هر بخش با مراجعه به این نکات، مطالب مرور کلی میشود و در پایان هر فصل سه نمونه سوال تستی، تشریحی و نام گذاری اشکال قرار داده شده است.

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: از آنجا که درک آناتومی بدون استفاده از اشکال کار مشکلی است لذا دانشجو در اکثر موارد مجبور است علاوه بر کتاب درسی از یک اطلس آناتومی نیز استفاده کند، این کار علاوه بر اینکه باعث می شود دانشجو یک هزینه اضافی پرداخت کند گاهی اوقات ساعت ها وقت از دانشجو جهت پیدا کردن اشکال مرتبط با موضوع گرفته می شود و از آن گذشته مطالب دور اشکال  فراتر از علم یک دانشجوی عمومی است که این موضوع یادگیری مطلب را مشکل می کند.

سیدی با بیان اینکه یکی از راه کارهای به کار گرفته شده در این کتاب تنوع بسیار زیاد اشکال و حذف تمام مطالب اضافی دور شکل است، تصریح کرد: با اینکه چند روز از چاپ این کتاب می گذرد اما از دانشگاه های دولتی کرمان، هرمزگان، یاسوج، فسا، کاشان و بم و همچنین از دانشگا ه های آزاد کرمان و زرند نیز سفارش کتاب داشتیم.

دکتر سیدی به تحریم ها، نوسانات ارز و افزایش کاغذ و هزینه های چاپ اشاره کرد و گفت: این مسایل باعث افزایش قیمت نهایی کتاب شده که این موضوع بر قیمت کتاب تاثیر می گذارد.

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم نگارش این کتاب بتواند مورد عنایت اساتید گرانقدر و دانشجویان عزیز قرار گیرد و مسیر آموختن را تسهیل نماید.

 

١٣:٢٧چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨893


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved