پیوندهای مرتبط
اخبار > وضعیت اکثر نقاط جنوب کرمان در ابتلا به کرونا نزدیک به قرمز است
 


٢٩٧٢وضعیت اکثر نقاط جنوب کرمان در ابتلا به کرونا نزدیک به قرمز استمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اعلام کرد:.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر علی اصغر خیرخواه با بیان اینکه با افزایش مبتلایان به کووید۱۹ زنگ خطر جدی شیوع کرونا در  جنوب استان به صدا درآمده است، اظهار داشت: وضعیت شیوع کرونا در اکثر نقط هفت شهرستان جنوب کرمان به ویژه سه شهرستان جیرفت، کهنوج و قلعه گنج قرمز است.

وی گردش ویروس کرونا در مناطق مختلف جنوب استان را بسیار فعال اعلام کرد و افزود: متاسفانه روزانه شاهد افزایش موارد بستری در بیمارستانهای جیرفت و کهنوج هستیم و از چهار هفته گذشته به دلیل افزایش مسافرت‌ها، عدم توجه به پروتکل های بهداشتی، عدم استفاده از ماسک، برگزاری مراسم جشن و عزا، افزایش ورود مسافران به ویژه از استان هزمزگان روند ابتلا به ویروس کرونا در جنوب کرمان  را صعودی کرده است.

خیرخواه ضمن گلایه از عدم اراده کافی جهت برخورد با متخلفان توسط مسولان گفت: از دادستانها و فرمانداران محترم شهرستانهای جنوب کرمان تقاضا دارم به طور جد با متخلفان و کسانیکه به بهداشت عمومی ضربه میزنند برخورد کنند و ضمانت اجرایی برای مصوبه های ستاد مقابله با کرونا در هفت شهرستان در نظر گرفته شود.

وی ضمن توصیه به در خانه ماندن مردم گفت: خطر بسیار جدی است و همه باید این موضوع را مدنظر داشته باشیم که تمام شهرها آلوده هستند و احتمال ابتلا به ویروس کرونا در خارج از منزل زیاد است.

خیرخواه تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان خسته اند و تاکنون بیش از ۲۲۰ نفر از کارکنان گروههای مختلف بهداشت و درمان جنوب کرمان به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند که تعدادی پس از درمان به محل کار بازگشتند و در حال خدمت رسانی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: متاسفانه تاکنون ۳۴ بیمار کووید ۱۹ در جنوب کرمان جان خود را از دست داده اند و اگر رعایت نشوند این آمار افزایش می یابد.

٠٧:١٩يکشنبه ١ تير ١٣٩٩251


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved