پیوندهای مرتبط
اخبار > تمهیدات ویژه اورژانس کشور به مناسبت بازگشایی مدارس
 


٣١٤تمهیدات ویژه اورژانس کشور به مناسبت بازگشایی مدارسرییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد،این مرکز با توجه به افزایش ترافیک در هفته نخست بازگشایی مدارس تمهیدات ویژه ای در این ایام در نظر گرفته است.

غلامرضا معصومیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این برنامه ریزی عملیاتی به منظور امکان دسترسی سریع‌تر و سرعت‌ عمل بیشتر نیروهای اورژانس برای ارایه خدمات فوریتی و اورژانسی به حادثه دیدگان احتمالی، برنامه ریزی ها و سیاستگذاری هایی شده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد:در این ایام نسبت به استقرار بیش از800 آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی،10 دستگاه موتور آمبولانسی و 10 اتوبوس آمبولانس در سراسر کشور به نحو مطلوب اقدام می شود.

معصومی گفت:همچنین در این راستا،جهت کاهش زمان حضور بر بالین مددجویان و مصدومان احتمالی، بیش ازدو هزار پرسنل اورژانس115 و نیروی امدادی در میادین و خیابان های اصلی شهر مستقر خواهند شد تا در صورت بروز مشکلات فوریتی و پزشکی، شهروندان بتوانند به یکی از واحدهای مستقر مراجعه و خدمات اولیه لازم را تا رسیدن به مرکز درمانی دریافت کنند.

رییس اورژانس کشور ادامه داد: به منظور تسریع در پذیرش مراجعین احتمالی دانش آموزان و دانشجویی حادثه دیده به اورژانس بیمارستان ها، هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

وی افزود: علاوه بر استقرار واحدهای سیار، تمامی پایگاه های شهری اورژانس نیز در آماده باش کامل خواهند بود.

معصومی با ارایه اماری از تعداد ماموریت های اورژانس در مهرماه سال گذشته گفت: تعداد ماموریت های اورژانس کشور در هفته نخست مهر سال 90 در مقایسه با مهر 89 حدود 7.9درصد افزایش یافت و تعداد کل ماموریت های مربوط به تصادف های رانندگی در مهر 90 حدود 9 درصد بیشتر از مدت مشابه درسال 89 بود.

وی گفت: به رغم افزایش حوادث، با حضور حیاتی، موثر و به موقع گروه های امدادی تعداد درمان در محل در مهر 90 نسبت به مهر 89 ،‌5 درصد افزایش یافته است.

این مقام مسوول در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی وزارت بهداشت اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ˈبسیج همگانی آموزش کمک های اولیه در فوریت های پزشکیˈ بیش از 250 هزار نفر از دانش آموزان دوره آموزشی 6 ساعته کمک های اولیه را به صورت رایگان گذرانده اند که برگزاری این کلاس ها به عهده مراکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سراسر کشور بوده است.

وی افزود: در همین راستا و با توجه به اهمیت فرهنگ سازی دانشی و بینشی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آمادگی خود را جهت ادامه آموزش کمک های اولیه در مدارس و مهد کودک ها اعلام می دارد و امیدوار است که با برگزاری این دوره های آموزشی علاوه بر آشناسازی نسل آینده با اورژانس 115 و کمک های اولیه، بار مالی و جانی ناشی از حوادث کاهش یابد.

١٢:١٩شنبه ١ مهر ١٣٩١4995


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved