پیوندهای مرتبط
اخبار > واکنش معاون درمان به اظهارات رییس پلیس راهور
 


٣٢٥واکنش معاون درمان به اظهارات رییس پلیس راهورمعاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اظهارات اخیر رییس پلیس راهوار واکنشن نشان داد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اظهارات اخیر رییس پلیس راهوار واکنشن نشان داد.

دکتر حسن امامی رضوی در گفتگوی تصویری با خبرنگار وب­دا گفت: طوری آمار ندهیم که به اورژانس کشور جفا شود، ماموریت های اورژانس کشور در 8 سال گذشته 2 تا 3 برابر شده ولی تعداد نیروهایش ثابت مانده است.

وی افزود: اتفاقا آماری ارائه شده مبنی بر اینکه 50 درصد کشته شدگان حوادث ترافیکی در سر صحنه و 50 درصد دیگر نیز مربوط به هنگام انتقال به بیمارستان ها است، نشان از قوت اورژانس کشور دارد نه ضعف آن، زیرا این امر نشان می دهد اورژانس به موقع بر سر صحنه حادثه حاضر می شود که 50 درصد از فوتی ها سرصحنه نیستند.

وی ادامه داد: من آمار افزایش کشته های تصادفات حین انتقال را قبول ندارم ولی فوتی ها در بیمارستان ها را قبول دارم که علت آن هم بیمارستان ها نیستند بلکه جاده ها نامطمئن و خودروها ناامن هستند که شدت تصادفات را بالا برده و مصدومانی که به بیمارستان ها تحویل می دهند قابل نجات دادن نیستند.

دکتر امامی رضوی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه باید به این نکته توجه داشت که آمار تصادفات و مجروحان ناشی از آن ها هم افزایش یافته و در حال حاضر مجروحان بیشتری توسط اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستان ها منتقل و پذیرش می شوند و برای بسیاری از این مجروحان به دلیل شدت جراحات در بیمارستان ها کاری نمی توان کرد.

معاون درمان ادامه داد: این در حالی است که بهترین کیفیت ارائه خدمات ما در بیمارستان های تروما انجام می شود و بخش تریاژ و پزشک متخصص مقیم در اورژانس همه این بیمارستان ها مستقر شده است.

وی سرعت رساندن بیمار به بیمارستان ها توسط اورژانس را خوب و بالا توصیف کرد و گفت: تعداد فوتی های تصادفات نسبت به گذشته کم شده ولی روبروز تعداد مجروحان افزایش می یابد. اورژانس با این وضعیت چه می تواند بکند؟ آمار تصادفات هم کم نشده و روز بروز بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: من از اورژانس کشور تشکر می کنم که به رغم اینکه در 8 سال گذشته میزان ماموریت هایشان 2 تا 3 برابر افزایش یافته ولی نیروهای آنها افزایش نیافته است./202

 

١١:٠٨شنبه ٨ مهر ١٣٩١5201


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved