پیوندهای مرتبط
اخبار > آیین گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد
 


٢٠٧٥آیین گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شدبا حضور رئیس و معاونان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آیین گرامیداشت هفته پژوهش در سالن فاطمیه دانشگاه توسط معاونت تحقیقات و فن آوری این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، با حضور رئیس و معاونان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آیین گرامیداشت هفته پژوهش در سالن فاطمیه دانشگاه توسط معاونت تحقیقات و فن آوری این دانشگاه برگزار شد.


در این آیین دکتر ایمان قاسم زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: عده ای توفیق داشتند زمان پیروزی انقلاب شرکت داشتند، عده ای در دوران دفاع مقدس شرکت داشتند شما دانشجویان بهترین زمان مبارزه  در سنگر علم و دانش در دانشگاه را دارید که سنگر پژوهش و تحقیق در این راستا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درباره اهمیت دانش و علم افزود: امروز کسی که علم و دانش اسلحه او است پیروز میدان است و حرف برای گفتن دارد و دانش هم جز از طریق پژوهش و تحقیق به دست نمی آید.

قاسم زاده تصریح کرد: بزرگترین فعالان اقتصادی دنیا همانطور که بخشی از درآمد را برای تبلیغات هزینه می کنند بخشی هم صرف پژوهش و تحقیق می کنند تا با دانش روز پیش بروند و این یک اصل مهم در پیشرفت و توسعه است.


وی با اشاره به اهمیت پژوهش در رسیدن به درجات علمی خاطرنشان کرد: در ارزیابی های علمی هم هر جا بخواهید به عنوان یک فرد علمی فعالیت داشته باشید، مهمترین فاکتور تعداد تحقیقات و کارهای پژوهشی شما است تعداد تحقیقات مهمترین ملاک رتبه بندی هیئتهای علمی رتبه بندی اعضای هیئت علمی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه باعث حضور پرشور دانشجویان در مراسم امروز خوشحالی است، عنوان داشت: الفبای پژوهش را شما باید هم اکنون که ابتدای کار که در بهترین موقعیت یادگیری هستید بیاموزید و با استفاده از راهنمایی اساتید الفبای پژوهش را بیاموزید تا زمانی که به جایگاه علمی خود میرسید از آمادگی لازم برخوردار باشید.

قاسم زاده عنوان داشت: در معاونت پژوهشی دانشگاه تلاشهای خوبی صورت گرفته مسیر خوبی طی میشود و پایه گذاری خوبی را شاهد هستیم امیدواریم بتوانیم با انجام تحقیقات مناسب و با حمایتهای معاونت پژوهشی در این زمینه پیشرفت بهتری را در دانشگاه در حوزه پژوهش داشته باشیم.

وی افزود: معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در ابتدای راه است، مهمترین کار این است که اعضای هیئت علمی پای کار باشند مشاوره و کمک دهند و دانشجویان هم با برنامه ریزی دقیق علاوه بر آغاز کارهای پژوهشی درکارگاهها شرکت کنند تا بتوانیم پژوهش دانشگاه را با پایه گذاری صحیح و دقیق و با بنرامه جلو ببریم و آموزشهای صحیح را هم در حین کار ارائه دهیم.


دکتر امین سعیدی معاون تحقیقات و فن آوری در این مراسم اظهار داشت: معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هر چند که نوپا و جوان است اما هدف و انگیزه ما بالا است تا پژوهش و تحقیقات پیشرو و پیشانی دانشگاه باشد.

وی با بیان اینکه از نظر همکاران ما در این معاونت هر روز روز پژوهش است، افزود: در این معاونت برنامه های بلند مدت داریم که شامل برنامه های کوتاه مدتی هم هستند تاکنون زحمات زیادی کشیده شده تا در ابتدای راه بهترین برنامه ریزی را داشته باشیم.

سعیدی با اشاره به اهداف و چشم اندازهای معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد: راه اندازی یک مرکز رشد در راستای شکوفایی استعدادهای مخترعان و نوآوران جوان منطقه جنوب کرمان و برای بهادادن به مخترعان از مهمترین اهداف ما است که در آینده بسیار نزدیک محقق میشود.

وی با اشاره به راه اندازی یک مرکز تحقیقات جامع در این معاونت خاطرنشان کرد: استارت راه اندازی این مرکز با عنوان مرکز تحقیقات بیماریهای گرمسیری با لطف خداوند متعال زده خواهد شد که رشته های مختلفی مانند عفونی داخلی، میکورب شناسی و .. را شامل میشود.

معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ما باید این تفکر سنتی را که فقط درمان بیماریهای عفونی هست کنار بگذاریم و به سمت تحقیقات در این بخش برویم، عنوان داشت: از اهداف دیگر ما داشتن دانشجویان پژهش گر است که در این راستا کمیته تحقیقات دانشجویی فعال شده است.

 

 

١٣:٥٠شنبه ٢ دی ١٣٩٦1252


خروج
Copyright © 2010-jmu.ac.ir . All rights reserved